Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Mariánské Lázně

Ubytujte se v jednom z nejkrásnějších lázeňských měst České republiky – v Mariánských Lázních, v útulné Rezidenci Villa Gloria 3* – ve městě stovky minerálních léčivých pramenů a užijte si naši speciální akci v období, kdy vše zažijete bez turistů i front.
 
Prokračování článku o výhodné akci ubytováním v Mariánských Lázních >>

Současnost

Mariánské Lázně se nacházejí v Karlovarském kraji, 27 km od města Cheb. Město o rozloze necelých 52 km2 obývá přibližně 13 tisíc lidí. Základem podnikání, jednoho z nejmladších českých lázeňských měst, je právě lázeňství a cestovní ruch, ale také i potravinářství, například lázeňské oplatky Opavia. Dominantou lázní, kromě samotných pramenů, představují také parky, díky kterým se řadí mezi nejkrásnější zahradní města v Evropě. Znak města, který naleznete nad vchodem radnice, byl vytvořen k příležitosti povýšení lázní na město a to v roce 1866.

Mariánské Lázně vybízí k procházkám po romantických kolonádách nebo návštěvou příjemných kaváren. Město navštěvuje v sezoně tisíce návštěvníků, díky jedinečné atmosféře a léčivým pramenům. Svůj volný čas v lázních lze strávit odpočinkem, vycházkami, sportem nebo v podobě kulturních programů.

Hlavními minerálními prameny města a jeho okolí, obsahující oxid uhličitý a minerální soli jsou Křížový, Rudolfův, Lesní, Ambrožův, Karolinin a Ferdinandův pramen. Rezidence Villa Gloria je umístěn v klidné části Mariánských lázní, právě nedaleko Lesního pramene.

Podnebí Mariánských lázní má středohorský charakter a roční průměrná teplota se pohybuje kolem + 6-7°C.

Tipy na výlety pro hosty Rezidence Villa Gloria

Přírodní koupaliště Lido

Koupaliště „Lido“ s písečnou pláží naleznete v blízkosti Mariánských Lázní (10 minut autem od naší Rezidence Villa Gloria) obklopené přírodou, přímo uprostřed hustých lesů … pokračování >>

Park Boheminium Mariánské Lázně

Park miniatur – Park Boheminium, který je od naší Rezidence Villa Gloria Mariánské Lázně vzdálen cca 6km a lehce dosažitelný i příjemnou procházkou přes Mariánské Lázně a přírodou podél Pstružího potoka ve směru na Skiareál Mariánky… pokračování >>

Historie

Oblast byla známá svými prameny již od 13.tého století, ale zkoumány na obsah soli, byly až o tři století později na příkaz krále Ferdinanda I. Samotná historie města začíná u výstavby prvního lázeňského domu Zlatá koule u Křížového pramene v roce 1805. Město založil a dále rozvíjel tepelský opat Karel Reitenberg (1812–1827). V rozvoji města pokračovali i jeho nástupci Adolf Kopman (1828–1835) a Melchior Mahr (1843–1867) a další.

V roce 1865 se Mariánské Lázně staly městem, a to díky císaři Františkovi Josefovi I. O rok později byl městu udělen znak.

Období v letech 1870-1914 znamenalo zlatý věk. Město procházelo rekonstrukcí a secesními výstavbami lázeňských budov i hotelů, kolonád i kostelů, rozšířením parků a vyhlídek. Významnými architekty té doby byli Friedrich Zickler, Josef Schaffer Arnold Heymann a Joses Forberich. Cestovnímu ruchu nejvíce prospělo propojení železničních tratí s Chebem, Vídní, Prahou, Plzní a v neposlední řadě i s Karlovými Vary.

Město navštívili významní hosté jako třeba G. Mahler, F. Nietzsche, F. Kafka, R. Kipling, M. Twain, T. A. Edison, P. de Coubertin, anglický král Edward VII., císař František Josef I. V první polovině 20. století navštěvují lázně také T. G. Masaryk a E. Beneš. Během druhé světové války představovalo město také místo pro rekonvalescenci raněných. Železniční spojení se stále rozvíjelo a v roce 1952 vznikla v Mariánských lázních také trolejbusová doprava.

Prameny

V areálu města hosté naleznou až 40 pramenů, v nejbližším okolí až 100. Hlavní minerální prameny nesou název Křížový, Rudolfův, Lesní, Ambrožův, Karolinin a Ferdinandův pramen. Díky svému léčivému složení, prameny pomáhají léčit nemoci ledvin a močových cest, dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí, metabolická onemocnění, gynekologická a onkologická onemocnění.

Křížový pramen umístěný v pavilonu na kolonádě, je silně mineralizovaný pramen s projímavým účinkem. Rudolfův pramen nabízí protizánětlivé účinky, například u nemoci ledvin a močových cest. Díky vysokému obsahu vápníku je vhodný také při léčbě osteoporózy. Lesní pramen u Třebízského potoka, je vhodný k inhalacím při nemocech horních cest dýchacích a k pitné kůře při urologických potížích. Pramen se nachází asi 5 minut chůze od Rezidence Villa Gloria. V parku pod centrálními lázněmi naleznete Ambrožův pramen, který stejně jako lesní napomáhá při urologických potížích, ale také při léčbě chudokrevnosti. Podobné účinky mají i prameny Karolinin a Ferdinandův. Ferdinandův pramen se navíc využívá také pro léčivé uhličité koupele.

Další prameny s léčivými účinky, které byste si neměli nechat ujít jsou Mariin, Balbínův, Pirátův, Medvědí, Prelátův, Farská kyselka a mnoho dalších.

V případě zájmu Vás informujeme o probíhajících akcích a zajímavých místech přímo v recepci naší Rezidence.