EnglishDeutsch

Wellness & Spa

Na chvíli se zastavte a odpočiňte si s námi v Rezidenci Villa Gloria. Záleží jen na vás, jaký typ odpočinku zvolíte.

V Rezidenci Villa Gloria jsme pro Vás připravili SOUKROMÉ WELLNESS & SPA – MASÁŽE – RELAXAČNÍ PROCEDURY – SAUNY a KNEIPPŮV CHODNÍK.

Kneippův chodník je jedna z vodoléčebných a relaxačních procedur, které využívají střídání teplé a studené vody. Kneippův chodník je tvořen bazénky se studenou a teplou vodou. Teplá voda má okolo 40 °C studená okolo 12 °C.

Pozvolna procházíte jednotlivými bazénky, které jsou navíc vyložené malými oblázky. Díky tomu dochází k masírování chodidel zespoda a vlivem střídání teplé a studené vody k prokrvení nohou. V teplé vodě se doporučuje přešlapovat jednu minutu, ve studené zhruba 5 vteřin. Tento cyklus je dobré několikrát opakovat. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a pak následuje otření nohou dosucha.

Infrasauna slouží ke krátkodobému prohřátí těla infračerveným elektromagnetickým zářením. Proti finské sauně neprohřívá vzduch, ale tělo zevnitř, prokrvuje všechny orgány a zlepšuje látkovou výměnu, v důsledku čehož dochází k důkladné očistě a obnově organismu – ustupuje únava, zvyšuje se fyzická a intelektuální výkonnost a také odolnost proti nemocem.

Finská sauna je formou suché sauny a saunování v ní patří mezi jedny z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. V malé uzavřené místnosti se prostřednictvím horkého vzduchu s minimální vlhkostí a teplotou okolo 90°C prohřeje do hloubky celé tělo, přičemž se zrychluje metabolismus a odplavují se škodlivé látky. Finská sauna má ovšem mnoho dalších pozitivních účinků na lidský organismus.

Vířivá vana pro 2 osoby má mnoho pozitivních účinků. Optimálně nastavená voda ve vířivce odplavuje stres, snižuje a uvolňuje napětí ve svalech. Vířivka umožňuje větší pružnost a zvýšením přívodu krve do bolestivých oblastí, pomáhá odvádět bolestivé pocity z postižených nebo namožených míst celého těla.

Masáž odstraňuje únavu, bolest svalového napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, uvolňuje psychický stres, zlepšuje duševní pohodu a celkovou regeneraci organismu.

CENÍK WELLNESS & SPA